Zelená flotila autobusů se připravuje

logo Doprava Ústeckého kraje (2015)

Zástupci Ústeckého kraje v čele s radním pro dopravu Jaroslavem Komínkem zahájili kontrolní cesty k výrobcům autobusů pro dopravce Ústeckého kraje. První návštěva proběhla 8. října ve společnosti IVECO Vysoké Mýto a v SOR Libchavy. Následovat budou výrobci Mercedes a Solaris.

Kontrola autobusů při výrobě - Listy Ústeckého kraje říjen 2014RADNÍ Jaroslav Komínek (vlevo) a Jakub Jeřábek z Odboru dopravy Krajského úřadu ÚK.

První návštěvu zahájili zástupci Ústeckého kraje ve společnosti IVECO Vysoké Mýto za účasti finanční ředitelky Markéty Kopecké a šéfa prodeje autobusů v ČR Jiřího Kalouska. Po jednáních následovala prohlídka výroby vozidel pro jednoho z dopravců Dopravy Ústeckého kraje – společnost Autobusy Karlovy Vary, a.s. Zástupci objednatele měli možnost zhlédnout jak výrobu jednotlivých vozidel od počátečních fází svaření a ošetření skeletu přes lakování a osazování komponentů až po výstupní kontrolu kvality vyráběných vozidel, tak již plně dokončené autobusy. Účastníci byli překvapeni rozsahem a vysokou kvalitou práce výroby autobusů na pracovištích ve Vysokém Mýtě. Autobusy IVECO zelené barvy od ledna 2015 budou využívat cestující v oblastech Šluknovsko, Kadaň – Žatec, Vejprtsko, Děčínsko, Ústecko a Litoměřicko.

Následovala obdobně zaměřená prohlídka výrobního závodu společnosti SOR Libchavy, ve kterém smluvní dopravci objednali asi nejvíce vozidel. Téměř u konce byla výroba autobusů pro Autobusy KV a BusLine. Radního Jaroslava Komínka s doprovodem přivítal Aleš Lipavský, zástupce obchodního ředitele pro marketing v ČR, a Karel Brýdl, obchodní zástupce pro ČR. Výroba autobusů v SOR Libchavy pro potřeby kraje čítá celkem 96 kusů vozidel různých délek a cestující se s nimi mohou setkat v oblastech Mostecká pánev, Kadaň – Žatec, Chomutovsko, Šluknovsko, Lovosice – Louny, Ústecko, Teplicko, Litoměřicko a Podbořansko.

Cílem návštěvy výrobců bylo mimo jiné prověřit způsob zadání výroby jednotlivými dopravci a ověření splnění zadávacích podmínek objednatele v praxi. „Je zřejmé, že kvalita výroby vozidel pro Ústecký kraj je vysoká a věřím, že cestující budou maximálně spokojeni,“ konstatoval Jaroslav Komínek.

Ve společnosti IVECO měli zástupci Ústeckého kraje možnost vidět také vozidla vyráběná pro německého dopravce RVD, který bude od roku 2015 novým smluvním dopravcem Ústeckého kraje na mezinárodní lince Teplice – Dresden, na kterou budou tato nová vozidla červené barvy nasazována.

Převzato z:
Listy Ústeckého kraje
(krajské noviny)
ročník 13 / říjen 2014

2 komentářů

2 komentářů k Zelená flotila autobusů se připravuje


  1. Doufám, že ty unavené SOR-ky z Karlových Var nejsou ony zelené busy slibované od krajského úřadu! Sedět v autobusu jak v ponorce není zrovna příjemné!!!


  2. Několik jízd Teplice-Fojtovice.Hrozná hlučnost převodovky a interier :vrzání,klepání a teplota na zimní bundu.Předešlý autobus byl komfort proti Sorkám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>