Teplice nakoupí další trolejbusy

ev. č. 216 - 29. 5. 2011 | © Jan Grill

Teplice se chystají nakoupit další tři nové trolejbusy. Vlastní totiž trolejbusový park, který dopravci Veolia pouze pronajímá. Primátor Jaroslav Kubera si pochvaluje, že vozy budou nakoupeny z rozpočtu města (stejně jako v předchozích letech) a ne z evropských dotací.

Tři dvanáctimetrové trolejbusy mají stát odhadem 28,75 milionu korun. Na rozdíl od okolních měst si je město chce zaplatit samo. Je to správná cesta, tvrdí primátor Jaroslav Kubera (ODS) s odkazem na problémy dotačního úřadu Severozápad.

Město v září vypsalo výběrové řízení na tři krátké, dvanáctimetrové a nízkopodlažní trolejbusy. (O jakou značku, typ půjde si budeme asi chvíli ještě počkat). „Zakázka proběhne za účelem doplnění vozového parku MHD, jako náhrada za vyřazené vozy,“ uvádí oznámení. Město by mělo vozy získat během roku 2013.

Teplice ještě v roce 2010 chtěly nakupovat trolejbusy z evropských peněz. Měly podanou žádost na nákup 28 nových trolejbusů, které by bez DPH stály 295 milionů korun. Pomoci měly evropské fondy, z nichž se počítalo s asi 56 procenty nákladů, jenže po několikerém zrušení dotační výzvy to město vzdalo. „Nakupujeme tyhle vozy ze svého, a jak tak koukám okolo, tak to vychází jako lepší varianta,“ řekl Kubera. ROP Severozápad má totiž po sérii skandálů pozastavené proplácení dotací a všichni žadatelé, kteří na ně čekají, si museli zatím sehnat drahé úvěry. Kvůli údajným machinacím s dotacemi skončilo ve vazbě několik členů různých politických stran.

Teplicemi se postupně od roku 2006 (tehdy byl dodán první nízkopodlažní trolejbus v Teplicích a to konkrétně Škoda 24 Tr, který dostal číslo 165) prohání  již 22 nízkopodlažních trolejbusů.
Vozový park tvoří trolejbusy Škoda (z nízkopodlažních jsou to typy 24,  25 26 a 28Tr). Jedním kusem je zastoupen trolejbus výrobce SOR Libchavy – SOR1 (TN 12 A).

Převzato, editováno: ParlamentniListy.cz

4 komentářů

4 komentářů k Teplice nakoupí další trolejbusy


  1. Kdyby místo trolejbusů by jste nakoupily nízkopodlažní kloubové autobusy. Ty 15-ti metrové jsou na odpolední a raní linky malé


  2. Už se těším na nový nízkopodlažní trolejbusy který přivezou k nám do Teplic


  3. Huráá že jezdí trolejbusy 15tr po Teplicích???

  4. Pingback: Škoda Electric vyrobí nové trolejbusy pro Teplice | MHDTeplice.cz

Napsat komentář