Kraj dal pokuty autobusovým firmám

Bezkontaktní čipová karta, Doprava Ústeckého kraje

Ústecký kraj – Za špatné dopravování cestujících padly první pokuty. Radní Ústeckého kraje rozhodli, že čtyři autobusoví dopravci dostanou pokuty v celkové výši 70,5 tisíce korun. Za drobné prohřešky.

Podle hejtmana Oldřicha Bubeníčka kontroloři závady zjistili od 13. do 16. února. Nebyly prý závažné.

„Například to, že řidič nebyl správně ustrojený a neoblékl si kravatu. V jednom případě se řidič dokonce k cestujícím choval nevhodně,“ uvedl hejtman Bubeníček.

Autobusoví dopravci také neměli správné označení autobusů. Například lince 451 chyběl na svítícím panelu název konečné zastávky. Kontroloři se zaměřili i na čistotu vozů nebo funkčnost zařízení na čtení čipových karet.

Dopravci ještě o tom, kolik budou platit, nic netuší.

„Podle informací z kraje jsme pokutu nedostali,“ uvedl mluvčí společnosti Arriva Ivo Novotný. Nikola Bradíková z firmy BusLine uvedla, že zatím žádné rozhodnutí neobdrželi.

Sankce za zpoždění vozů některé dopravce teprve čekají. Kraj je může začít vyměřovat až poté, co dopravci předloží vyúčtování. „V těchto případech budou mnohem vyšší,“ uvedl Oldřich Bubeníček.

Dlouhé minuty

Na začátku ledna byly se zpožděním vozů veliké problémy. Například starosta Telnice na Ústecku Jan Doubrava uvedl, že ranní spoj se zpožďoval v průměru o čtvrt hodiny.

„Dřív jezdil autobus z Ústí, dnes jede do Suletic, z hor do hor. Kvůli sněhu se to bude určitě zpožďovat,“ pokračoval starosta Doubrava. Stížnosti zněly i od cestujících u Chabařovic a dalších míst.

Podle hejtmana stížnosti na dopravce v posledních týdnech ustaly. Část problémů vyřešila i změna jízdních řádů do začátku března. Další bude v červnu.
Do konce roku by měla fungovat i integrovaná doprava 
s jednotnou jízdenkou spolu s Českými drahami a dopravními podniky měst.

Zdroj:
Decinsky.denik.cz

2 komentářů

2 komentářů k Kraj dal pokuty autobusovým firmám


  1. mně šlehne – „…si nevzal kravatu…“ – tak ta je fakt strááášně důležitá k výkonu práce řidiče, žejo, páni pohlaváři z arrivy, co?
    tak ten zbytečnej kus hadru vyhoďte ze stejnokroje a bude to, osobně bych nejradši tyhle nesmysly vymýtil z lidstva úplně a byl by klid


  2. Co meleš o Arrivě? To, že řidič má mít kravatu je podmínka kraje!!!

Napsat komentář