Vracení peněz ze starých čipovek

Ilustrační obrázek - pokuta | © MHDTeplice.cz

Vzhledem ke změnám v dopravě od 1.1. 2015, vyvolaných zavedením nového systému dopravy „Doprava Ústeckého kraje“ a zavedením integrovaného dopravního systému mezi Ústeckým krajem a městem Teplice, není nadále možné používat v dopravě, zajišťované společností ARRIVA TEPLICE s.r.o., stávající čipové karty (ty, na které se jezdilo do 31.12. 2014).

 Výjimku tvoří čipové karty, do nichž je vložena časová předplatní jízdenka 30denní SENIOR 60, 90denní SENIOR 60 a SENIOR 70 a 365denní SENIOR 70; tyto karty bude možno používat do konce časového období, které je na nich nahrané, avšak pouze v zóně 401 Teplice. Informuje dopravce.

„Vzhledem k tomu, že řada čipových karet byla pořízena již před lety, nemůžeme zůstatky vracet automaticky, protože neznáme aktuální jméno a adresu držitele karty. Proto je nezbytné o vrácení prostředků na čipové kartě, ať na elektronické peněžence nebo na časové jízdence, požádat,“ píše se na stránkách dopravce.

Aby cestující nemuseli s ohledem na vysoký počet vracených karet (desítky tisíc), a také s ohledem na poměrně dlouhou dobu zpracování karet, trávit čas ve frontách, nebudou prostředky z nich vraceny v hotovosti na sběrných místech, ale bankovním převodem nebo prostřednictvím pošty. Žádosti o vrácení prostředků na čipové kartě jsou k dispozici na několik místech:

V papírové podobě na sběrných místech v Teplicích, Masarykova třída 360/8 vedle pobočky GE Money bank, bývalý Gastronom) a v Duchcově, Osecká ul. 416/10. Ke stažení jsou potřebné formuláře na internetové adrese www.arriva-teplice.cz

Na jedné žádosti lze požádat o vrácení zůstatků z více karet (např. za celou rodinu).

Žádosti je možno podávat do 31. 10. 2015. Vrácení zůstatků z čipových karet není zatíženo žádným poplatkem ani srážkou.

Ustanovení o vrácení finančních prostředků z čipových karet ve Smluvních přepravních podmínkách pro Dopravu Ústeckého kraje se týká pouze nových čipových karet, platných od 1. 1. 2015.

Zdroj: Teplický deník

2 komentářů

2 komentářů k Vracení peněz ze starých čipovek


  1. V říjnu loňského roku jsme ve výdejně na Benešově náměstí v Teplicích s manželem odevzdali staré čipové karty s požadavkem vrácení peněz. Proč se tak ještě nestalo?

Napsat komentář