(VŠE) CO POTŘEBUJETE ZNÁT OHLEDNĚ NOVÉ DOPRAVY V TEPLICÍCH

Pozor !

Další dotazy (které nejsou v tomto dlouhatánském rozboru obsaženy) pište prosím pod článek do komentářů, vždy se Vám na ně snad pokusí někdo odpovědět.

CHCI JET AUTOBUSEM, JAKÉ MÁM MOŽNOSTI PLACENÍ?

- Nabízí se více možností.

Lze platit v hotovosti u řidiče, nebo si pořídit BČK (bezkontaktní čipovou kartu). U řidiče lze zakoupit jednotlivou jízdenku či papírovou časovou jízdenku (7 a 30 dní). Na BČK lze nahrát tzv. elektronickou peněženku nebo časové jízdné na určitou trasu“

VÍM, ŽE BEZKONTAKTNÍCH KARET JE VÍCERO DRUHŮ. ŘEKNEŠ MI VÝHODY, NEVÝHODY A JAKÉ TY DRUHY VŮBEC JSOU?

- Nabízí se dva druhy karet:
1. anonymní
2. osobní, personifikovaná (s fotografií)

Anonymní karta je přenosná. Může na ní být nahrána elektronická peněženka, nebo občanské časové předplatné (obyčejné beze slev – dospělý 15+). Lze tak s touto kartou například dopoledne jet do práce a večer vaše dítě za zábavou. Tato karta by měla být k zakoupení i u řidiče.
Osobní karta je vhodná především pro využívání studentských či seniorských slev. Je nutné si jí objednat a to buď na eshopu a nebo na uvedených adresách:

 • Teplice – Benešovo náměstí č.5
  Pracovní dny od 7.00 hod. do 17.00 hod.
  tel.: 417 539 713
 • Duchcov – Osecká 416/10 (naproti Tescu)
  Pracovní dny: 7.30 – 12.00 a 12.30 – 16.00
  tel.:  417 539 443

NEJEDE MI AUTOBUS, NEVÍM KDE MÁM NASTUPOVAT, JAK MI TO JEDE. EXISTUJE NĚJAKÉ TELEFONNÍ ČÍSLO NA KTERÉ SE DOVOLÁM A SDĚLÍ MI VŠECHNY POTŘEBNÉ INFORMACE?

Oblast Teplicko a Příměstskou dopravu Teplice zajišťuje společnost ARRIVA TEPLICE s.r.o.
Infolinka: tel: 417 539 713

KDE NAJDU NOVÉ JÍZDNÍ ŘÁDY PĚKNĚ POHROMADĚ?

- Jízdní řády pro MHD Teplice a Příměstskou dopravu Teplice jsou na:
http://mhdteplice.cz/jizdni-rady-mhd-teplice/

- Ostatní jízdní řády Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) jsou na stránkách Ústeckého kraje

JAK TO MAJÍ MAMINKY S KOČÁRKY OD NOVÉHO ROKU?

- S kočárkem po zóně 401 Teplice je osoba doprovázející kočárek přepravována zdarma. Mimo zónu 401 Teplice je osoba doprovázející kočárek povinna zaplatit běžné jízdné. V kočárku smí být přepravováno dítě do věku 3 let. Při nástupu doporučuji s kočárkem přijet k prvním dveřím (u řidiče), kde si zaplatíte a poté nastoupíte s kočárkem zadními dveřmi. (Takto to funguje v Děčíně už řadu let)

KDE ZJISTÍM CENU JÍZDNÉHO?

- Pomocí „Tarifního počítadla jízdného Dopravy Ústeckého kraje

CO SE STAROU ČASOVOU JÍZDENKOU A JAKÉ JSOU MOŽNOSTI KOMPENZACE A NEBO MOŽNOSTI VRÁCENÍ PENĚZ?

Informace zde.

KDE SI MOHU STĚŽOVAT NA ŘIDIČE, NEDOSTUPNOST SLUŽEB A NEBO NA NOVÝ SYSTÉM?

Veškeré dotazy a stížnosti na provoz směřujte na společnost Arriva Teplice s.r.o.

INFORMACE OHLEDNĚ NOVÝCH ČIPOVÝCH KARET A MOŽNOSTI VYZVEDNUTÍ:

Vyzvednutí karet se věnuje samostatný příspěvek:
Vydávání nových čipových karet pro rok 2015

JSEM STUDENT, JAK PROKÁŽU PŘI KUPOVÁNÍ JÍZDENKY U ŘIDIČE, ŽE STUDUJI? 

- Pomocí oranžové papírové karty
- Případně karta ISIC by měla být také dostačující

JAK POZNÁM ZÓNU 401?

- Je napsaná v jízdním řádu – před názvem zastávky, případně v autobusu na informační tabuli.
- Pojedete-li MHD, budete vždy v zóně 401 Teplice


Některé další otázky a odpovědi jsou v jednom z předchozích příspěvků:

Vše na co se ptáte k dopravě na Teplicku – 1. 11. 2014


Autor:
MHDTeplice.cz
Petr Němec

25 komentářů

25 komentářů k (VŠE) CO POTŘEBUJETE ZNÁT OHLEDNĚ NOVÉ DOPRAVY V TEPLICÍCH


 1. V plný, tedy webový, verzi IDOSu se spojení na teplicku ještě hledat dá, umí to zkombinovat linky MHD s linkama ÚK, byť tam z kdovíjakýho důvodu nevypíše všechny možnosti.
  Ale mobilní androidí aplikace IDOS (a k tomu i Pubtran využívající db idosu), to je děs a hrůza, skoro nepoužitelný. Neumí to slučovat, takže buď se dá vyhledat jen MHD nebo jen ÚK (tedy z výběru db jen Teplice nebo jen Vlaky a autobusy), nezná to pořádně názvy zastávek, takže mi to místo Teplice,,nem. vyhazuje furt Teplice nad Bečvou… grrrr…


 2. Dobrý den, mám dotaz na přestupy. Jezdím ráno z Hudcova č.8 do zaměstnání v Trnovanech a konečná pro č.8 je až do večera u hlavního nádraží. Jak a kde mohu přestoupit na autobus, nebo trolejbus do Trnovan a zda mi platí jízdenka zakoupená v autobuse č. 8 – platím hotově,


 3. Dobrý den, jak je možné, že vám vypadne celá jedna linka? Jedná se o autobus 491 z Dubí, který včera vůbec nejel! Lidé tak museli čekat 30 minut! na další spoj!


 4. Z toho si nic nedělejte Pavlo.
  Nám z Krupky také jezdí linka 486 ve 4:54 obden. Asi máme oba jednoho řidiče který to střídá.
  Vždyť o co jde …………..
  Jen si to v práci naděláme, trochu nám zčervenají na mrazu líčka, pokecáme na zastávce se spolucestujícími.
  Vždyť i tak je život krásnej.
  No a ty moudré hlavy co za toto všechno můžou se jen v teplém autíčku smějou jak se mají dobře a jak s náma vydrbali !


 5. Dobrý den.
  Nevíme koho vedlo změnit dobře zaběhnutý systém dopravy na Teplicku,ale pokud k tomu došlo tak by se především měly prověřit potřeby občanů . Jsme senioři z Oseka organizovaní již několik let v Klubu důchodců v Hrobu.Tím je spojená řada akcí organizovaných tímto klubech. Po prohlédnutí jízdních řádů jsme zjistili, že poslední spoj z Hrobu do Oseka je 19.25 hod.oproti spoji minulému,který byl v 21.48 hod., což nám plně vyhovoval. Moc by jsme prosili,aby tento spoj byl opět navrácen a mohli jsme navštěvovat akce tohoto klubu.
  Děkuji Jiří Kalivoda


 6. Dobrý den,
  chtěla bych pořídit dětem (do 15ti let) průkazku osobní (kvůli možné ztrátě apod.), ale ve formě peněženky (nejezdí tak často).
  Je to možné?


 7. Ráda bych věděla, proč nelze zařídit a využít „lítačky“ pro 401 Teplice v busech příměstské dopravy, které teplickou zónu 401 projíždí ? Jsou často poloprázdné a MHD má zpoždění !


 8. Včera jsem jel z Teplic do Petrovic a zpět. Cestou tam v Ústí na přestup 5 minut, tak jsem měl docela strach. Ale klaplo to. Za hodinu a kousek jsem tam byl, na jednu jízdenku Arriva – BUS-Line. OK.
  Cesta zpátky trvá přes 2 hodiny, takže jízdenka ze zóny 137 do 401 je nepoužitelná. Navíc z Ústí do Chlumce musíte použít linku 11 MHD UL, kde jízdenka z Petrovic stejně neplatí, takže další jízdenka. Že by tomu „jednoduchému cestování bez bariér“ stále něco chybělo?


 9. Chtěl bych se zeptat můžu přestoupit s č.8 na č.491 aniž bch znova platil


 10. Dobrý den mám ještě dotaz když pojedu č.8 zaplatím 20.kčs, na Benešově náměstím přestoupím na č.491směr Novosedlice budu dolácet 1kčs?


 11. poradte mě jak se dopravím na hrad doubrava č.linky? hromek


 12. Dobrý den , chtěla bych se zeptat . Jedíme do práce Do Krupské zony , končíme ve 22.h přestupujeme na Benešové náměstí , kde musíme čekat na další spoj . č.4 nám ujíždí před nosem a další jede č.5 až za 12min. je to hrozné spojení . Za další proč proč to nenavazuje ? Měl by si to zkusit člověk jaké to je takto dojíždět a ne člověk který si jezdí autem . Máme nejdražšší dopravu v kraji . Spojení je hrozné , nedivte se , že jezdí málo lidí . Hezký den . Hana

Napsat komentář