rozvoj trolejbusů

15. 9. 2018, foto: © doprava_tp

Více než jeden a půl milionu korun zaplatí město Teplice za pozemky o rozloze téměř dva tisíce metrů čtverečních v městské části Trnovany. Radnice tam chce vybudovat novou trasu pro trolejbusy. Nákup pozemků odsouhlasili zastupitelé na svém posledním zasedání.
„Naplňujeme to, co jsme si před několika lety dali za cíl a strategii. Chceme mít městskou hromadnou dopravu kompletně elektrifikovanou a zároveň přejít z dieselových autobusů na hybridní trolejbusy,“ vysvětlil primátor lázeňského města Hynek Hanza(ODS).

Ačkoliv město dál rozšiřuje počet hybridních vozů s bateriovým pohonem, je podle primátora potřeba zároveň rozšiřovat síť pro klasické trolejbusy a investovat i do dalších potřebných zařízení.

„Vše je součástí modernizace a optimalizace celé trakční sítě, dobudování určitých propojek a zároveň vystrojení měníren, které jsou potřeba k tomu, aby byla energie pro trolejbusy stálá a kvalitní. Aby mohly jezdit nejen bezpečně, ale aby se zároveň hybridní trolejbusy včas nabíjely,“ sdělil.

Teplice mají na projekt připravenou přibližně čtyřicetimilionovou dotaci z Evropské unie. „Vše je naplánováno tak, aby se to stihlo nejpozději do roku 2023. Do té doby bychom rádi všechno zrealizovali,“ nastínil další plány Hanza.

Rozpočet města Teplice pro letošní rok zároveň počítá s nákupem pěti kusů standardních trolejbusů s alternativním pohonem.

Autor, převzato z:

http://usti.idnes.cz/

Napiš komentář

Napsat komentář