MHD v Teplicích zůstane Arrivě

tb

Smlouva začala platit už na začátku července.

Vítězství Arrivy vyplývá z registru smluv, kde už Teplice zveřejnily nový kontrakt. Podle něj město zaplatí během kontraktu celkem 605 milionů korun. Konečná cena může být ale jiná, hlavní položkou v soutěži byla základní cena za kilometr. Tu Arriva stanovila na 66 korun za kilometr. Cena je vyšší, než město platí dosud. Podle zadávací dokumentace aktuálně platí Teplice 59,52 korun za kilometr. Podle smlouvy se může navýšit nebo snížit jen podle vývoje indexů položek, které firma nemůže ovlivnit, například náklady na naftu či elektřinu nebo průměrný růst mezd. Arriva byla jedinou firmou, která podala nabídku.

Smlouva počítá s tím, že Arriva najede ročně v teplické MHD 1,83 – 2,24 milionů kilometrů, více než polovinu smlouvy tvoří trolejbusy. Jejich podíl v teplické dopravě má dál růst, město investuje do nákupu dalších vozidel, které budou umět jezdit částečně i mimo troleje.

Dosavadní smlouva s Arrivou platila v Teplicích od roku 2009.

V Teplicích vozy vlastní přímo město, provozuje je dopravce. Radnice letos posílí vozový park o nové é parciální trolejbusy Škoda 30Tr. Pět nových vozidel v celkové hodnotě 76 milionů korun (s DPH) by pak mělo být nasazeno do běžného provozu od začátku školního roku. Trolejbusy mají kromě klasického elektromotoru i přídavné trakční baterie, které jim umožňují opakovaně vyjíždět do úseků mimo trolejové vedení do vzdálenosti až 10 kilometrů. Díky tomu na linkách teplické MHD nahradí autobusy.

Autor, převzato z:
https://zdopravy.cz

Napiš komentář

Napsat komentář