Cyklistická sezona začala i pro autobusy

Odvézt kolo na to správné místo vám v Ústeckém kraji pomůže už 35 autobusových linek. Zelené autobusy mají buď cyklovlek s kapacitou 20 kol nebo nástavbu pro 6 kol. Jednorázová jízdenka pro kolo stojí 20 korun jako loni. Cyklobusy budou jezdit na horách do 2. října, jinde až do 30. října.

KOLA BEROU I MOTORÁČKY

Jízdní řády a mapu všech linek naleznete na přehledných stránkách www.dopravauk.cz a v tištěné podobě v informačních střediscích.

V Českém Švýcarsku a Labských pískovcích vám nejlépe pomohou autobusové linky 433 z Děčína na Sněžník a 434 z Děčína do Hřenska, Jetřichovic a Krásné Lípy. Vlak pomůže cyklistům zejména na linkách U28, U27 a U8.

Na výlet s kolem v Českém středohoří cyklisty vyvezou autobusy linky 452 z Ústí do Lovečkovic a Mukařova nebo 437 z Děčína do Benešova, Valkeřic a Verneřic. Podél Labské cyklostezky můžete cestovat sezónním vlakem RE20. Kola vám vezmou také do motoráčků na nově zavedených nostalgických linkách T4 a T5.

V Dolním Poohří je nejméně linek pro cyklisty, ze zelených autobusů stojí za zmínku linka 745, železničních linek můžete efektivně využít k dopravě kola na cílové místo hned řadu třeba U14, U13, U12, U11 či U40. Jízdní kola bere i Doupovský motoráček na lince T6.

OBLÍBENÉ KRUŠNÉ HORY

Jednoznačně nejoblíbenější cyklistickou destinací v kraji jsou Krušné hory.

Cyklisté se na hřebeny mohou vyvézt linkami 484 z Teplic na Komáří vížku a 493 z Teplic na Moldavu, 452 z Ústí do Tisé, 523 z Litvínova do Klínů a Českého Jiřetína, 600 z Kadaně a Klášterce na Měděnec a do Vejprt, 588 z Chomutova do Křimova a na Horu Sv. Šebestiána, 584 z Jirkova a Chomutova na Měděnec, do Loučné a na Boží Dar, 521 z Litvínova na Horu Sv. Kateřiny a Brandov nebo 451 z Ústí nad Labem do Krásného Lesa.

Na krušnohorské vrcholky se v cyklistické sezóně dostanete s kolem i železničními linkami U15 a U25.

Zdroj:
Teplický deník

Napiš komentář

Napsat komentář