Jedenáct nových trolejbusů?

12. 2. 2014 - Josefa Hory

Teplice se připravují na čerpání evropských dotací z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Počítají například s tím, že by koupily nové hybridní trolejbusy za více než 160 milionů korun.Rozhodujícím faktorem v tom, zda bude lázeňské město o evropské dotace usilovat, budou podmínky a udržitelnost projektů, uvedl teplický primátor Jaroslav Kubera. Z dosavadních regionálních dotací, například z ROP Severozápad, město prakticky nečerpalo.

Jedním z klíčových projektů, které Teplice připravují, je obnova vozového parku pro městskou hromadnou dopravu. Město chce s pomocí dotací koupit 11 hybridních trolejbusů. jejich pořizovací cena je asi 166 milionů korun, dotace by měla činit 70 procent této částky. Podmínky dotace ale budou podle Kubery zbytečně tvrdé.

„Podmínka je, že musí najet 50.000 kilometrů ročně. Co když je nenajede? Trest je vrácení dotace. Naprosto nesmyslný,“ řekl Kubera. Teplice se na tento projekt připravují, pracují i na studii udržitelnosti dopravy.

Autor, převzato z:
Teplicky.denik.cz
ČTK

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>