Ústecký kraj vydává magazín pro cestující veřejnost

logo Doprava Ústeckého kraje (2015)

Pro cestující veřejnost, tedy zejména ty, kteří využívají linkové autobusy a osobní vlaky k dopravě do škol, zaměstnání, ale také za zábavou a turistikou, připravil Ústecký kraj magazín, ve kterém informuje o všech podstatných změnách připravovaných od 1. ledna 2015
(MAGAZÍN KE STAŽENÍ ZDE)
.

Na šestnácti stránkách se čtenáři dozvědí o změnách v dopravním systému, rozdělení oblastí a nových dopravcích včetně vysoutěžených cen, o novinkách na železnici i v autobusové dopravě. Od ledna bude např. možné využívat spoje na zavolání, zastavovat se bude na znamení, rozšíří se nabídka nočních spojů a cyklobusů. Součástí magazínu jsou i stručné jízdní řády ve vybraných relacích a informace o novém tarifu.

„Věřím, že nově vytvořený systém Doprava Ústeckého kraje a nově vysoutěžení dopravci přinesou změny maximálně pozitivní. Může to být v úpravě jízdních řádů, který nabídne lepší návaznosti a širší nabídku spojů, někoho potěší krásné nové autobusy vybavené moderním odbavovacím a informačním systémem, pravidelní cestující budou jistě rádi za možnost pořízení zvýhodněných časových kuponů, které jim cestování zlevní, říká hejtman Bubeníček.

„Magazín vydáváme v nákladu deset tisíc kusů a je zdarma k dostání na krajském úřadě, v informačních kancelářích všech dopravců, u řidičů autobusů a ve vybraných vlakových spojích. Ke stažení je také na webových stránkách kraje,“ upřesnil radní pro dopravu Jaroslav Komínek.

Distribuce magazínu aktuálně probíhá, k dispozici bude pro veřejnost nejpozději v průběhu 30. září.

Převzato z:
oficiálního webu Ústeckého kraje
září 2014

Napiš komentář

Napsat komentář