Teplická příměstská doprava od roku 2015 = ARRIVA Teplice

logo Doprava Ústeckého kraje (2015)

Radní Ústeckého kraje vybrali dopravce pro Teplicko, Žatecko a Litoměřicko.
Informovala o tom mluvčí Ústeckého kraje Magdalena Hanáčková. Kraj také udělil dopravcům pokuty
v celkové výši 160.000 korun. Důvodem bylo v řadě případů stáří vozového parku, polovinu částky tvoří pokuty za nedodržení smluv.

Na Teplicku bude příměstskou dopravu provozovat ARRIVA Teplice, mezi Kadaní a Žatcem budou jezdit Autobusy Karlovy Vary a na Litoměřicku zvítězil dopravce BDS-BUS.

Základní cena za kilometr se pohybuje od 23,69 Kč bez DPH po 30,99 Kč bez DPH.

Radní projednávali informace o pokutách

Kvůli stáří vozidel dostal pokutu 10.000 korun Dopravní podnik města Ústí nad Labem. Jeho vozový park se v blízké době obnoví, Regionální operační program (ROP) Severozápad schválil dotaci na nákup 26 trolejbusů. Celkové náklady jsou 330 milionů korun, dotaci schválil úřad ve výši 123,5 milionu korun.

Pokutu 20.000 korun za stáří vozidel udělil Ústecký kraj také Dopravnímu podniku měst Chomutova Jirkova. Stejně vysokou pokutu ze stejného důvodu dostal dopravce KAVKA a poloviční pokutu kvůli stejné věci České dráhy.

Za jednotlivé nedodržení smlouvy navrhli úředníci 14 pokut v celkové výši 80.000 korun.

Autor:
ČTK, e-teplicko.cz

 

9 komentářů

9 komentářů k Teplická příměstská doprava od roku 2015 = ARRIVA Teplice


 1. No, a bude Arriva jezdit i po trase Teplice-Bílina? Rád bych na zkoušky kapely do Chotějovic a zpátky jezdil na naší teplickou kartu a ne za hotovost v busech DPmML jako dosud…


 2. No jo, je dobre vnest do toho chaos, at lidi nejezdi, sedi doma , ale at mesto /stat/ plati tem cizim spolecnostem i zato, ze nejsou pro lidi, ale jen pro sebe !!!
  Uvidime, jak se dostat z Krupky do Dubi lazne a naopak . Pry 123 tam uz nepujde, jen na Krusnohorskou.
  Kdyby nejen dopravci zalezelo na lidech, tak by meli dostatecne informace v autobusech, ale i ve schrancich lidi …


 3. Dobrý den. Bydlím v Proboštově.Je mi přes 70 let. Jakou kartu a jaký tarif budu používat a hlavně kolik za to. Určitě se neptám jenom sama za sebe. Je nás víc. Děkuji. Špatná.


  • Dobrý den,
   zatím vše nasvědčuje tomu, že budeme muset používat dvě karty… Jednu pro meziměstské autobusové linky které objednává kraj a druhou pro městskou trolejbusovou dopravu.
   Jelikož toto nejsou oficiální stránky, nemohu Vám říci všechny podrobnosti. Je totiž spousta věcí, které nebyly zatím zveřejněny – např. tarifní podmínky.

   Celý tento projekt měl jedním z úkolu zjednodušit a zlevnit dopravu pro cestující.
   Zatím nikdo neví, jak citelné má být zlevnění, ale otázkou je i to, zda pro okres Teplice to nepřinese naopak zdražení – v důsledku nutnosti dvou karet…

   Všechny dostupné informace o projektu „Doprava 2015″ jsou na webových stránkách kraje.

   Podle názoru naší redakce by bylo dobré, kdyby v co nejbližší době začala rozsáhlá informační akce pro cestující. Doufejme, že po Novém roce nebudeme běhat po Benešově náměstí a marně čekat na spojení…


 4. Dobrý den
  Bydlím v krupce u Teplic jezdím spojem 139 ze zastávky krupka maršov škola k nemocnici v teplicích chtěl bych vědět jaké číslo to bude od 1.1.2015 a zda se dostanu k té nemocnici a kolik bude jízdné a bude to opět na čipovky? A máte už jízdní řády? Předem děkuji za info.


 5. Dobrý den, chtěla bych vědět, proč v autobusech a trolejbusech nefungují světelné lišty s názvy zastávek.
  Když chci vědět, kudy např. autobus jede, tak si musím přečíst celý jízdní řád, abych si byla jistá, že jede směrem, který potřebuji, ale stane se, že ani nemám čas si to přečíst a tudíž čekám, kam mě to doveze. Děkuji za odpověď.


 6. Vážení, proč je ve vašem přehledu všech jízdních řádů uveden jízdní řád linky č..3 původní, z datumem 1.1.2015 , když jezdí podle nového řádu 1.7.-31.8.2015 ? Matete cestující, kteří to hledají na internetu a pak se diví, že to jezdí jinak. Nebo snad jezdí stejně celý rok? č.4 i č.1 jsou předělány na nové časy, jen ta 3 je tam uvedena s časy od 1.1.2015. Děkuji za odpověď. Holický.

Napsat komentář