Na jednu jízdenku z Kadaně až do Šluknova

ev. č. 521 - 19. 4. 2010 | © Petr Beránek

Ústecký kraj totiž chystá novou dopravní koncepci, která má zavést i jednotné jízdné. Od nového roku bude platit v meziměstské autobusové dopravě dotované krajem, úřad jedná i s Českými dráhami. Zároveň chce provozovat i některé lokální železniční tratě.

Povinnost používat jednotné jízdné bude platit pro ty dopravce, kteří mají s krajem smlouvu na poskytování dopravní obslužnosti, tedy meziměstské autobusy.

„Naši dopravci ji budou muset používat od 1. ledna 2015. Je otázka, jak se k tomu postaví ostatní,“ říká šéf krajského odboru dopravy Jindřich Franěk.

Zatím podle něj není jasné, jestli se připojí i České dráhy a dopravní podniky jednotlivých měst.

„Cestující může přijet vlakem do většího města a v tom městě přestoupit na městskou dopravu,“ vysvětluje krajský radní zodpovědný za dopravu Jaroslav Komínek z KSČM.

Kraj také počítá s tím, že díky novým smlouvám na autobusovou dopravu ušetří. Má jít o několik milionů ročně. Peníze se použijí například na opravy silnic nebo podpory lokálek.

„Chtěli bychom od příštího roku provozovat určité lokální tratě, ale jen ty turisticky či kulturně významné,“ doplňuje radní Komínek.

Převzato z:
www.rozhlas.cz 

1 komentář

Jeden komentář k Na jednu jízdenku z Kadaně až do Šluknova


  1. No vida, konečně. Na tohle čekám jak na smilování, byl jsem zvyklej z Liberecka, kde už to takhle fungovalo. A po nuceným návratu do rodnýho města akorát vztek na takovou dopravní nefunkčnost v přestupech a návaznostech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>