Výsledky ankety Dopravce roku 2013

Dopravce roku 2013

Nejlepším dopravcem Ústeckého kraje v roce 2013 zvolili cestující společnost Autobusy Karlovy Vary a.s. Na druhou příčku vystoupaly České dráhy, a.s., které získaly i další ocenění ve vedlejších kategoriích. Třetí pozice patří autobusovému dopravci BusLine a.s. V šestém ročníku ankety Dopravce roku 2013 hlasovalo více než 1600 cestujících.

„Výsledky ankety jsou pro Ústecký kraj důležitým ukazatelem spokojenosti občanů s úrovní veřejné dopravy a jednotlivými dopravci. Zásadní je pro nás zjištění, že celková spokojenost je na vysoké úrovni a rozdíly mezi hodnocením dopravců jsou poměrně malé,“ uvedl hejtman Oldřich Bubeníček.

Předání ocenění nejlepším dopravcům Ústeckého kraje proběhlo v rámci slavnostního večera v přednáškovém sále Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem za účasti hejtmana Oldřicha Bubeníčka a radního Jaroslava Komínka, zástupců odborné poroty, dopravních společností a médií. Vyhlašovatelem ankety je Krajský úřad Ústeckého kraje, který tímto způsobem usiluje o další zkvalitňování autobusové i železniční přepravy v kraji.

„Letošní ročník je zajímavý významným úspěchem Českých drah. Zabodovaly jak u odborné poroty, tak v hlasování cestujících. Je vidět, že masivní obnova vozového parku přinesla své ovoce a že cestující mají dnes na kvalitu a pohodlí při dopravě vysoké nároky. Proto také požadujeme v rámci soutěží na nové autobusové dopravce od roku 2015 úplně nové moderní autobusy,“ řekl k výsledkům radní Jaroslav Komínek.

Do ankety byli nominováni všichni dopravci, kteří mají uzavřenou smlouvu o zajištění veřejné dopravy s Ústeckým krajem: ČSAD Slaný a.s., BusLine a.s., Autobusová doprava s.r.o. Podbořany, DP města Děčína, a.s., Veolia Transport Teplice s.r.o., DP měst Mostu a Litvínova, a.s., DP měst Chomutova a Jirkova a.s, Autobusy KAVKA, a. s., DP města Ústí nad Labem a.s., Autobusy Karlovy Vary a. s., České dráhy, a.s., Vogtlandbahn-GmbH.

Přehled vítězů hlavní kategorie:

1. místo 2013 Autobusy Karlovy Vary a.s.
2012 Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova a.s.
2011 Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova a.s.
2. místo 2013 České dráhy, a.s.
2012 Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova, a.s.
2011 Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova, a.s.
3. místo 2013 BusLine a.s.
2012 BusLine a.s.
2011 Veolia Transport Teplice s.r.o.

Přehled vítězů vedlejších kategorií:

Spolehlivost 2013 Autobusy Karlovy Vary a.s.
2012 Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova a.s.
2011 Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s.
Jednání dopravní obsluhy 2013 Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova, a.s.
2012 BusLine a.s.
2011 Vogtlandbahn GmbH
Pohodlí a čistota dopravních prostředků 2013 České dráhy, a.s.
2012 Vogtlandbahn GmbH
2011 BusLine a.s.

Přehled vítězů CENA POROTY:

1. místo 2013 České dráhy, a.s.
2012 BusLine a.s.
2011 BusLine a.s.
2. místo 2013 Dopravní podnik města Děčína, a.s.
2012 České dráhy, a.s.
2011 Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova, a.s.
3. místo 2013 Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova, a.s.
2012 Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova, a.s.
2011 Dopravní podnik města Děčína, a.s.

Autor:
www.parlamentnilisty.cz

 

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>