Toulavá kamera představí i železniční trať na Moldavu

Televizní pořad Toulavá kamera odvysílá dnes v 18.25 na ČT 1 reportáž z prostředí Mladoboleslavska a Mostecka. Z Mostecka se natáčela i železnice Most – Moldava, paradoxně vedoucí větší částí Teplickem. „Natáčelo se na nádražích Most, Osek město, Dubí, Moldava a na dalších místech tratě na Teplicku,“ napsal do redakce pan Michal Švec, který se tratí dlouhodobě zabývá.

Vysokohorská trať z Mostu do Moldavy je dlouhá 40 km. Trať se ukrývá v lese, šplhá místy až 25 promile strmým stoupáním. Její součástí je řada viaduktů, mostů a tunelů. Pro svou zajímavou polohu byla trať v roce 1998 zařazena mezi kulturní památky.

Záznam v archivu ČT - reportáž o trati je na čase 17:45.

Autor:
iTeplice.cz

4 komentářů

4 komentářů k Toulavá kamera představí i železniční trať na Moldavu


  1. Moc se nepředvedli… víc toho bylo ve Žmolíkovo Světě na kolejích nebo v tom dalším seriálku o železnicích, co jím na jaře provázel Dejdar, už nevím, jak se to jmenovalo


  2. Vážení, co takhle aktualizovat vaší stránku. Když už pletete do MHD Teplice ČD z Mostu na Moldavu, tak to alespoň upravujte do skutečného stavu! Dnes je 10.8. 2013 a já se dočítám , že dnes shlédnu na ČT1 Toulavou kameru v 18.35. Takováto zpráva má býti dávno vyřazena. Když už tam dáte novou zprávu o výluce trolejbusového provozu 11.8. tak hned udělejte něco s těmi někdy i měsíc starými. Hol.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>