Na trati Teplice – Lovosice se objeví historická vozidla

České dráhy, a. s.

V sobotu 27. dubna pořádá Ústecký kraj Den otevřených dveří na stavbě dálnice D8. Návštěvníci rozestavěné části dálnice nad Prackovicemi nad Labem můžou k dopravě na místo stavby využít běžné vlakové spoje ČD od Ústí nad Labem, Lovosic a od Teplic v Čechách. V Prackovicích nad Labem a v Dobkovičkách totiž pro ně bude připravena kyvadlová autobusová doprava, která je zaveze až k samotné stavbě dálnice.

„České dráhy nasadí historická vozidla na pravidelné vlaky na trati z Lovosic do Teplic v Čechách a na zajištění jízdy jednoho páru vlaku na tzv. Švestkové dráze,“ uvedl Daniel Jareš, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Ústí nad Labem. V sobotu 27. dubna se tak cestující můžou svézt vozidly řady 830 a 831 s jedním přívěsným vozem.

Zvláštní vlak vyjede v:

8.25 z Mostu a do Lovosic přijede v 9.41 hodin,
z Lovosic pojede souprava jako pravidelný vlak 16106 s odjezdem v 10.03,
z Teplic v Čechách pojede na vlaku 16109 s odjezdem ve 12.34,
z Lovosic na vlaku 16110 s odjezdem ve 14.03,
souprava se vrátí z Teplic v Čechách na vlaku 16113 s odjezdem v 16.34.

Ve stanici Úpořiny při pravidelném křižování vlaků se tento den setkají každé dvě hodiny dvě generace vozidel, modernizované motorové jednotky Regionova a historické motorové vozy 830 a 831 (bývalé M 262).

Po příjezdu vlaku 16113 do Lovosic  bude tato souprava pokračovat jako zvláštní vlak z Lovosic v 18.10 po Švestkové dráze zpět do Mostu, kam dorazí večer v 19.31 hod.

(Ve zvláštním vlaku na Švestkové dráze budou cestující odbaveni průvodčím ve vlaku, jízdné bude podle Tarifu ČD.)

Autor:
ČD – www.ceskedrahy.cz
upraveno

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>