Plány společnosti VT Teplice v oblasti obnovy vozového parku

Logo VTT

Veolia Transport Teplice plánuje letos rozšířit počet nízkopodlažních trolejbusů o dalších pět vozidel za zhruba 60 milionů korun. V současnosti provozuje VTT celkem 45 trolejbusů, z toho je devět nízkopodlažních. Průměrné stáří trolejbusů je 13,6 roku. „Čtyři trolejbusy budou dvanáctimetrové a jeden vůz bude patnáctimetrový,“ uvedl Petr Havlík, dopravní ředitel Veolia Transport Teplice a dodal, že obnova vozů je limitována cenou, protože trolejbus je zhruba dvakrát dražší než autobus.

Letos dopravce zakoupí i sedm autobusů. V současnosti má VTT ve svém vozovém parku 60 autobusů, z toho je 22 nízkopodlažních. Všechna vozidla jsou vybavena elektronickým informačním systémem. Průměrné stáří autobusů provozovaných VTT je 5,8 roku.

Z celkového počtu provozovaných autobusů a trolejbusů je téměř 30 procent nízkopodlažních, což souvisí s množstvím bezbariérových zastávek ve městě i okolí. Ty se začaly budovat v Teplicích od roku 2003, v současnosti jich existuje 28. „To je téměř pětina všech zastávek ve městě. Většina je jich v centru města, o jejich budování mají zájem o okolní města či obce. Letos se plánuje výstavba dalších čtyř bezbariérových zastávek,“ doplnil Petr Havlík.

Společnost VT Teplice si koncem loňského roku nechala zpracovat externí průzkum spokojenosti cestujících spojený s hodnocením kvality poskytovaných služeb. Celková spokojenost cestujících se službami VT Teplice dosáhla na desetibodové škále hodnocení 7,5 bodu. Nejvíce byly dotazovaní respondenti spokojeni s řidičskými schopnostmi řidičů a řidiček autobusů a trolejbusů VTT, ty byly ohodnoceny známkou 7,7. „Celková známka spokojenosti 7,5 bodu je velmi slušná a přibližuje se výsledkům obdobných průzkumů, které provádí naši kolegové například ve Francii,“ doplnil Ivo Novotný, personální ředitel Veolia Transport ČR.

Napiš komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>