Jízdenka Labe – Elbe

Síťová jízdenka Labe-Elbe nabízí výhody integrované jízdenky vhodné pro celodenní cestování v Ústeckém kraji nebo při cestě do Drážďan a okolí. Na jednu jízdenku máte možnost cestovat všemi vlaky ČD (neplatí ve vlacích kategorie EC, EN, CNL), vlaky Trilex společnosti Vogtlandbahn (ve vybrané trase) a linkami smluvních autobusových dopravců, včetně městské hromadné dopravy v Bílině, Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě, Litvínově, Chomutově, Jirkově. Je ideální pro skupinové turistické výlety i pro běžné cestování, protože není omezena na určité dny, ale lze ji zakoupit a použít každý den v týdnu.

Tato jízdenka zároveň spojuje Ústecký kraj a Sasko, kde můžete využívat prostředky veřejné hromadné dopravy zahrnuté do sítě dopravního svazu Horní Polabí (VVO). Velmi oblíbená je zejména při cestách do Drážďan a okolí. Mimo to lze jízdenku částečně uplatnit při cestách do oblasti dopravního svazu ZVON kam zasahují autobusové linky 409, 410 a železniční linka Trilex (platí v úseku Rybniště – Zittau).  

V nabídce jsou 3 druhy jízdenek:

Jízdenka pro 1 osobu 250,- Kč
Jízdenka pro malou skupinu až 5 osob bez věkového omezení 550,- Kč
Doplatková jízdenka pro přepravu jízdního kola 90,- Kč

Jízdenka platí od zakoupení do 4 hodin následujícího dne a zakoupit ji lze v pokladnách ČD,  předprodeji smluvních autobusových dopravců, na linkách DÚK přímo u řidiče. U těchto dopravců lze zároveň na jízdenku cestovat:

Autobusy Karlovy Vary a.s.
ARRIVA TEPLICE s.r.o.
BusLine a.s.
ČSAD Slaný a.s.
Dopravní podnik města Děčína, a.s. (nelze koupit u řidiče)
Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova a.s. (nelze koupit u řidiče)
Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova a.s. (nelze koupit u řidiče)
Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. (nelze koupit u řidiče)
České dráhy a.s.
Vogtlandbahn GmbH

Mapa platnosti jízdenky Labe – Elbe zde.

text převzat z webu DÚK

2 komentářů k Jízdenka Labe – Elbe


  1. Jízdenka Labe – Elbe je super, jenže nese sebou tu skutečnost, že někteří řidiči ji ani neznají, takže cestující se pak musí hádat s řidičem o tom „co to jako je“, případně „tohle neznám, to tady neplatí – to platí jen na vlaky“. V tarifu MHD vyvěšených na zastávkách či ve vozech v Teplicích, Ústí, Chomutově – Jirkově a Děčíně o této jízdence není ani slovo! Jediný kdo k tomu přitupuje zodpovědně je DP Most – Litvínov, ten to v tarifních podmínkách má.


  2. Dobrý den, ano jízdenka Labe- Elbe je super, dne 31.1.2015 jsem jela vlakem z Mostu do Děčína , odkud jsem jela autobusem do Chřibské. A narazila jsem , nebyla mi jízdenka uznána že to nezná. Tak jsem si musela koupit další jízdenku za 44kč. Až před Chřibskou chtěl pan řidič jízdenku znovu vidět a pochopil že jsem si neměla kupovat další jízdenku. Peníze mi samozřejmě nevrátil omluvil se že to nezná. Je potřeba aby jste řidiče ještě dostatečně poučili. Takže mi ta cesta stála ještě víc než kdybych si koupila normální jízdenku tam a zpět. Pan Urban v předešlém komentáři má pravdu. PROSIM POUČTE ŘIDIČE!!!

Napsat komentář