![]()
Teplice přišly o svůj první nízkopodlažní dvanáctimetrový autobus Karosa Renault CityBus. Odkoupila jej společnost Veolia Transport Praha, která vůz zařadí pod ev.č. 1252. Tento Citybus byl vyroben v roce 1998 a v Teplicích jezdil pod ev.č. 410 od roku 1998 doposud. Patřil městu Teplice, které jej dopravci (DP Teplice/VT Teplice) pronajímalo.
Původní informace: Citybus.cz; MHDTeplice.cz, 21.01.2009
Reportáž televize R1 DAKRz pondělní akce představení nových trolejbusů Škoda 24TrBT Irisbus a Škoda 25TrBT Irisbus na točně Anger naleznete na stránkách televize R1 DAKR. Klikněte zde.
17.01.: Nahráli jsme pro vás samotnou reportáž na server YouTube.
MHDTeplice.cz, 16.01.2009
Jako blesk z čistého nebe se v Teplicích nečekaně objevil nový linkový autobus SOR C12, ev.č.617. Autobus má bílý nátěr, zřejmě pro celovozovou reklamu a oddělenou kabinu řidiče od zbytku interiéru. Vůz je možno od 12. ledna spatřit na linkách 129 a 146. Čerstvé fotografie naleznete na stránce vozu č.617 v sekci autobusy.
Ilustrační foto. Tomáš Kořínek, 13.01.2009
Dnes krátce před polednem proběhlo na točně Anger "slavnostní" představení všech pěti nových nízkopodlažních trolejbusů Škoda 24Tr a Škoda 25Tr. Trolejbusy byly
vystaveny pro novináře a fotografy, následoval krátký "proslov" primátora Teplic Jaroslava Kubery a poté krátká projížďka vozem č.212 k novému kruhovému objezdu
v Trnovanech a zpět. Po ukončění akce trolejbusy vyjely do standardního provozu, na linky č.5 a 7.
Podívejte se na všechna videa: http://www.youtube.com/user/ThimmySolaris
Mnohem více fotografií naleznete na jednotlivých stránkách trolejbusů v sekci trolejbusy.
MHDTeplice.cz; Foto: Roman Srp, Richard Růžek, 12.01.2008
Na kruhový objezd v Trnovanech dnes poprvé zkušebně vjel trolejbus ve směru Somet - Anger, Anger - Centrum, Centrum - Somet. Testovací jízdy proběhly v pořádku - bez vytrolejení. V neděli 14.12. bude obnoven původní provoz všech trolejbusových linek dotčených stavbou tohoto objezdu.
Podívejte se na video a fotografie:
Video: http://cz.youtube.com/watch?v=-IYez4YoGuE
Tomáš Kořínek, 12.12.2008

Všechny tři nové trolejbusy Škoda 24Tr (ev. č. 169, 170, a 171) jsou již v teplické vozovně a v současné době se podrobují montáži odbavovacího systému. (Článek srovnávající předchozí a nové trolejbusy Škoda 24Tr o víkendu na tomto webu.)
Zbylé dva kloubové trolejbusy (typu 25Tr, ev. č. 212 a 213) dorazí po jednom v neděli a v pondělí. Zařazení do pravidelného provozu kloubových i krátkých vozů můžeme s největší pravděpodobností očekávat po Novém roce.
Staré kloubové trolejbusy (typu 15tr, ev. č. 204 a 208) budou po vyřazení ekologicky zlikvidovány, lidově řečeno „půjdou do šrotu“.
Tomáš Kořínek, 12.12.2008
Dnes v poledních hodinách se ve stanici Hotel de Saxe (směr centrum) bočně srazil vůz Renault Kangaroo s trolejbusem Škoda 14Tr, ev.č.149. Jedná se však „pouze“ o malé škrábnutí, zřejmě nedošlo k žádným zraněním.
Tomáš Kořínek, 12.12.2008
Od 1.1.2009 dochází k úpravě tarifních podmínek pro městskou a příměstskou dopravu, provozovanou dopravcem Veolia Transport Teplice s.r.o.
Více informací naleznete na oficiálních stránkách dopravce.
Tomáš Kořínek, 12.12.2008 | Veolia Transport Teplice, s.r.o..
Po Plzni se již prohánějí na testovacích jízdách nové teplické trolejbusy Škoda. Krátké trolejbusy Škoda 24Tr budou předány 9. prosince v Plzni a přivezeny jednotlivě na valnících tažených kamionem v následujících dnech, kloubové Škoda 25Tr (první nízkopodlažní kloubové trolejbusy v Teplicích) budou převzaty 16. prosince a dopraveny stejným způsobem. V provozu se trolejbusy budou postupně objevovat v průběhu měsíce ledna.
S příchodem nových trolejbusů budou vyřazeny trolejbusy Škoda 14Tr07 ev.č. 132, 134, 136, dále Škoda 14Tr 08/6 ev.č. 142 a kloubové Škoda 15Tr07/7 ev.č. 204 a 208.
MHDTeplice.cz, 05.12.2008 (aktualizováno 9.12.)
Městské sály, Zemská - linky č.60 a 62, 3.12.2008
MHDTeplice.cz, 03.12.2008
Z důvodu výstavby kruhového objezdu na křižovatce Masarykova – Modlanská dojde od 1.12.2008 do 13.12.2008 k úpravě jízdních řádů trolejbusových linek č.2 a 10. Kvůli tomuto defektu budou zřízeny nové linky číslo 60 (Nová Ves – Zemská [!!!] ) a 62 (Řetenice Tolstého – Zemská [!!!]). Vznikne také bezplatná okružní linka X2 ve směru Č. kostel – Měst. sály – Luna – Anger – Luna – Pluto – Trnovany – Č. kostel. V neděli 14.12.2008 bude provoz navrácen do původního stavu. Komplexnější informace na webu Veolia Transport Teplice.
MHDTeplice.cz, 24.11.2008 | Veolia Transport Teplice, s.r.o.
Vždy aktuální informace o výluce na oficiálních stránkách VT Teplice - www.dpteplice.cz
Fotografie již brzy.
MHDTeplice.cz, 10.11.2008 | Veolia Transport Teplice, s.r.o.
Od pátku 12.9. od 21:30 hod do pondělí 15.9. do 3:00 hod. budou trolejbusové linky 2 a 10 a autobusové linky 123 a 136 jezdit po objízdné trase, která povede ul. Seifertovou.
Stanice MHD Pluto v obou směrech na Přítkovské ul. bude dočasně zrušena a nahrazena dočasnými stanicemi v ul. Seifertova u nákupního centra OBI.
Převzato: VT Teplice, 13.09.2008 | Foto: Petr Beránek | Veolia Transport Teplice, s.r.o.
Na stránkách informačního systému o veřejných zakázkách České Pošty se dnes objevila informace o zakázce pro
dodání 3 kusů dvanáctimetrových a 2 kusů osmnáctimetrových nízkopodlažních trolejbusů. Jako dodavatel je uvedena
společnost ŠKODA ELECTRIC a.s., z čehož plyne, že se můžeme těšit na trolejbusy typu Škoda 24Tr a Škoda 25Tr s
karoserií Irisbus Citelis. Těmto trolejbusům budou nejpravděpodobněji přiřazena evidenční čísla 169, 170 a 171
pro sólo 24Tr a 212 a 213 pro kloubové 25Tr a budou dodány nejpozději do konce tohoto roku.
Text: Tomáš Kořínek, 29.08.2008 | Fotomontáž: Tomáš Kořínek | Oznámení o zadání zakázky
V sobotu a v neděli 30. a 31.8.2008 bude z důvodu
konání Mariánských slavností upraven provoz
autobusových linek č.123, 136, 139, 142 a 148 na
území města Krupka.
Pro oba směry budou dočasně zrušeny stanice
Krupka,Bohosudov,nám. a Krupka,Bohosudov,MěÚ.
Objízdná trasa povede ulicí Dlouhou a využívána
bude stanice Krupka,Bohosudov,Dlouhá v obou
směrech pro linky č.123, 139 a 148.
Linka č.136 pojede od stanice Krupka,stadion
přes stanici Krupka, U plovárny a linka č.142 od
stanice Krupka,bohosudov,žel.přejezd přes stanici
Krupka, U plovárny.
Plánek a popis omezení ve formátu PDF, klikněte zde
Převzato: Veolia Transport Teplice, 28.08.2008 | Veolia Transport Teplice, s.r.o.
Výluka v souvislosti s výstavbou okružní křižovatky Masarykova - Modlanská - Přítkovská v Trnovanech,
která měla být zahájena 30.8., se z důvodu posunu zahájení stavebních prací odkládá na začátek měsíce
října. O přesném termínu zahájení bude cestující veřejnost včas informována.
Od 30.8. se provoz trolejbusových linek 2, 5, 7, 8, 9, 10, 12 a 13 navrátí k původním jízdním řádům,
platným před zahájením letního provozu.
Dodatky k jízdním řádům, obsahující jízdní řády po dobu výluky při výstavbě uvedené okružní křižovatky,
zůstávají v platnosti, pouze termín zahájení se posouvá.
Převzato, kráceno: Veolia Transport Teplice, 28.08.2008 | Veolia Transport Teplice, s.r.o.